Sırada Solana var: Bloomberg Analisti ETF için Tarih Verdi!

Kıdemli Bloomberg ETF Analisti James Seyffart, Solana ETF ürününün 2025 gibi kısa bir sürede piyasaya gireceğini düşünüyor. Ancak, bu başarıyı elde etmek için yönetim değişikliğinin hayati önem taşıdığına inanıyor. VanEck daha fazla Solana ETF uygulaması için kapı açmış olabilir.

VanEck Solana ETF için ilk adımı attı!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, spot Bitcoin ETF ihraççısı VanEck, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir Solana ETF için başvuru yaotı. Bu Form S-1 başvurusunun sunulması, VanEck’i ABD’de önerilen kural değişikliği için başvuran ilk firma haline getiriyor. Dikkat çekici bir şekilde, Kanadalı yatırım firması 3iQ Corp, yaklaşık bir hafta önce Kanada’da Solana (SOL) Fonu (QSOL) sunmak için bir ön izahname sundu.

VanEck Dijital Varlıklar Araştırma Başkanı Matthew Sigel’e göre Solana’nın işlevi, SEC’in ETF olarak onayladığı Bitcoin ve Ethereum’unkine oldukça benziyor. Bu son gelişme karşısında Bloomberg ETF Analisti James Seyffart, diğer ihraççıların da aynı yolu izlemesinin “ilginç” olacağını düşünüyor. Aynı zamanda, eğer olacaksa, onayın 2025’ten önce gelebileceğini düşünmüyor. Onay için bir garanti olmasa da Bloomberg analisti, SOL ETF‘nin gerçeğe dönüşebilmesi için Beyaz Saray ve SEC yönetiminde bir değişiklik olması gerektiğine inanıyor.

Spot Solana ETF’de korosu yükseliyor!

Solana ETF’leriyle ilgili görüşmeler, birkaç varlık yöneticisinin spot Ethereum ETF’leri için başvuruda bulunmasıyla yoğunlaştı. Spot Ethereum ETF‘lerinin onaylanma olasılığı %70’e yükselirken, birçok piyasa gözlemcisi piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para biriminin Solana dahil diğer altcoinler için emsal teşkil edeceğini düşünmeye başladı. Matrixport’un kurucu ortağı Daniel Yan bile o dönemde, spot Ethereum ETF’sinin onaylanmasının ardından fayda sağlayacak kripto paranın SOL olabileceğini öne sürdü.

SEC 23 Mayıs’ta spot Ethereum ETF’lerini onaylar onaylamaz, sektör uzmanları bir sonraki büyük şey olan Solana ETF’lerine bakmaya başladı. SkyBridge Capital kurucusu Anthony Scaramucci, yakında spot Solana ETF’sini almak için çalışmaya başlayacaklarını belirtti. Spot Solana ETF’leri için koro büyümeye devam etti. Seyffart’ın önerdiği gibi, BlackRock, Grayscale, Franklin Templeton, Fidelity, Bitwise ve diğerleri gibi diğer varlık yönetimi firmaları VanEck’in başvurusunu SOL ETF hareketine katılmak için bir çağrı olarak görebilir.

Solana’dan sonra sırada XRP de mi olacak?

Bir XRP ETF’sinin de çok yakında tur atması bekleniyor. Ripple Başkanı Monica Long kısa süre önce bir XRP ETF’sini destekledi. Long, CNBC’ye verdiği bir röportajda, ABD’de XRP ve Bitcoin’i çevreleyen mevcut düzenleyici netlik göz önüne alındığında, bir XRP ETF’sinin “çok mantıklı” olacağını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir