AKP kurmaylarından lüks yaşam çıkışı… O mesleklere vergi geliyor…

Türkiye’de yaşanan ekonomik kriz nedeniyle Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tasarruf politikaları uygulanacağını ve vergi, ihale alanlarında yeni düzenlemeler yapılacağını duyurdu. Buna göre, kazancı ile ödediği vergi arasında uyumsuzluk olanlar için yeni düzenleme gelecek.

Türkiye Gazetesi’nin haberine göre, AKP kurmayları bu konuyla ilgili yaptıkları açıklamada, “Bazı meslekleri yapanlara bakıyorsunuz, gayet lüks bir yaşamı var, son model arabalar veya lüks yaşam. Bunlara sahip olmak, iyi kazancı gerektirir. Ama ödediği vergiye bakıyorsunuz kazancı ile arasında bir uyum yok. Hatta, hiç kazanmıyormuş gibi vergi ödemeyenler bile var. Bunun önüne geçmek istiyoruz” dedi.

Serbest meslek gruplarına “peşin vergi” uygulaması getirilmesinin gündemde olduğunu ifade eden AKP kaynakları “Vergi peşin alınmalı, daha sonra beyannameyi versin istiyoruz. Vergi dönemi sonunda mahsuplaşma olacak. Bu yöntem vergi kaçırmanın önüne geçer. Çünkü, hiç kimse vergi incelemesine tabi olmak istemez. Beyan edilen matrah, alınan vergiden daha düşük gösterilse, bilirler ki incelemeye tabi tutulurlar” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir