Usta Analist: Bitcoin Fiyatı Ancak Bir Koşulla Toparlanabilir!

Bitcoin (BTC) fiyatı, 70.000 dolar seviyesinde reddedilmeyle karşı karşıya kaldıktan sonra 67.000 doların üzerinde konsolide olurken, piyasa potansiyel bir çıkış bekliyor. Gerçekten de, kripto ticareti uzmanı Rekt Capital, Bitcoin’in bir çıkış yapabileceğine inanıyor ancak kripto para biriminin belirli engelleri aşması gerekiyor. Özellikle 1 Haziran’da X’te (eski adıyla Twitter) yayınlanan bir gönderide uzman, Bitcoin’in toparlanma yolunun mevcut düşük zirveler oluşturma modelinin sona ermesine bağlı olduğunu belirtti.

Bitcoin fiyatı 67.000 doların üzerinde

Bitcoin fiyatı, 70.000 dolarlık psikolojik sınırda reddedildikten sonra 67.000 doların üzerinde bir sıkışma yaşıyor. Piyasa ise potansiyel bir yükseliş bekliyor. Ancak uzmanlar, yükselişin gerçekleşmesi için kilit noktalara dikkat çekiyor. Kripto para uzmanı Rekt Capital, Bitcoin’in yükseliş için potansiyeli olduğunu, ancak bunun için belirli engelleri aşması gerektiğini vurguluyor. 1 Haziran’da X platformunda (eskiden Twitter) yaptığı paylaşımda, Bitcoin’in toparlanmasının şu anki düşük zirveler oluşturma modelini kırmaya bağlı olduğunu belirtiyor.

Rekt Capital’in analizi, Bitcoin’in son aylarda seyrettiği performansı karakterize eden bir trend olan, azalan fiyat noktalarında sürekli reddedilmeye dikkat çekiyor. Uzman, 71.600 dolar ve 70.000 dolar civarındaki fiyat seviyelerinin, Bitcoin’in son ticaret geçmişinde direnç görevi gördüğünü vurguluyor. Bu bölgeler, Bitcoin’in yükseliş girişimlerini defalarca sınırlandırarak, yükseliş eğiliminin gerçekleşmesi için aşılması gereken önemli engeller olduğunu doğruluyor. Rekt Capital, şunları söylüyor:

Bitcoin giderek daha düşük fiyatlarda reddedilmeye devam ediyor ve bir dizi düşük zirve oluşturuyor. İlk olarak Bitcoin yaklaşık 71.500 dolarda reddedildi. Daha sonra fiyat, son geçmişe göre mavi kareyi yerel bir tepe alanı olarak doğruladı. Bu düşük zirve serisi sona erdiğinde, Bitcoin tekrar yükselmeye başlayacak.

Yükseliş hareketi canlanacak mı?

Teknik terimlerle, bir düşük zirve, bir önceki zirveden daha düşük bir tepe oluştuğunda ortaya çıkar. Bu, satıcıların piyasaya giderek daha fazla hakim olmasıyla birlikte bir düşüş eğilimini işaret eder. 71.500 dolar seviyesinde art arda daha düşük zirvelerin tespit edilmesi, ardından giderek daha düşük fiyat noktalarında reddedilmeler, Bitcoin’in fiyatı üzerinde ısrarcı bir aşağı yönlü baskıyı vurgulamaktadır.

Analize göre, Bitcoin daha yüksek bir zirve oluşturduğunda, piyasa hissiyatında bir değişikliği gösterecek ve potansiyel olarak yenilenen yükseliş hareketinin önünü açacaktır. Uzman, 26 Mart’ta ayrıca, Bitcoin’in 69.170 dolarlık alanı başarıyla yeniden test ederse, daha fazla yükselişe izin vereceğini de belirtmişti. Şu anda Bitcoin’in konsolidasyonu, varlığın haftalık zaman diliminde açıkça görülüyor ve bu, dönem boyunca %2’nin üzerinde bir düzeltmeyi yansıtıyor. Son 24 saatte Bitcoin %0,1’in üzerinde düşüşle haberin yayınlandığı saatte 67.485 dolardan işlem görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir